2020 Biterken…

2020 Biterken...

2020 yılında Corona virüsü hastalığı “COVID-19” un ilerleyen yayılmasından dolayı tuhaf ve neredeyse karşılaştırılamaz bir zaman yaşıyoruz. Bu durum kişisel olarak hepimiz için olduğu gibi AGOD için büyük bir zorluk teşkil ediyor. Görünen o ki bu durum maalesef süreçte de devam edecek. Bu nedenle, sizlere istediğiniz zaman bilgi alabileceğinizi tekrar hatırlatmak ve geçirdiğimiz yıla dair AGOD olarak yapılanlara dair sizleri bilgilendirmek isteriz.

Yılın Özeti

0

Yüzyüze Turnuva

0

Katılımcı

0

Online Turnuva

0

Katılımcı

Ankara Şampiyonası

Ankara’nın en iyileri yarışıyor.

Ankara Kadınlar Şampiyonası

Ankara’nın en iyileri yarışıyor

Gençler Canlı Turnuva

Yılın son yüzyüze turnuvalarından

Antiviral Turnuva

Sokağa çıkma yasaklarıyla eve kapananlar kendini Antiviral’de buldu!

N8 Şampiyonası

Dernekler Yarıştı
Online turnuva kalitesi arttı

Bu yıla kadar GO da dahil olmak üzere neredeyse tüm etkinlikler, turnuvalar, eğitimler ve buluşmalar fiziksel olarak aynı ortamda bulunmayı gerektiriyordu. Sanal ortam üzerinden yapılan etkinliklere rağbet olmuyor, insanlar sosyalleşmek adına buluşmayı tercih ediyordu, bu sebeple Türkiye’de online olarak yapılan turnuva sayısı yok denecek kadar azdı. Corona salgını sonrasında ise sokağa çıkma yasakları, buluşma yasakları sosyal mesafe gibi fiziksel buluşmaları kısıtlayan önlemler sebebiyle hayatımızda daha önce görülmemiş bir izolasyon süreci yaşadık. Fiziksel buluşma odaklı olan GO da bu etkilerden nasibini aldı ve Mart ayından sonraki tüm turnuvalar iptal edildi ve maalesef ki bu güzel oyundan bir süre mahrum kaldık.

Yeni Yılda AGOD

0 +

Planlı Turnuva

+

AGOD Puanı

Bu durumla birlikte, gerçekleştirilen online turnuvalar dernek olarak birlikte bu istisnai durumla başa çıkabileceğimizi gösterdi. Önümüzdeki süreçte de mevcut belirsizliklere rağmen bunu başaracağımıza ve daha iyisini yapacağımıza inanıyoruz.

Turnuva Detayları için

AGOD Puanı Detayları için

2020 Faaliyet Raporu için

Sağlıklı ve Go ile kalmanız dileğiyle
Ankara Go Oyuncuları Derneği