Dernek

AMACIMIZ

Dernek tüzüğünde belirtildiği üzere Ankara ili içerisinde uzakdoğu kökenli bir düşünce oyunu olan “Go” yu yaygınlaştırmak, tanıtmak, bu sayede insanları düşünce sporlarına yöneltmek, oyuncuları bir çatı altında toplamak, oyuncuların ihtiyaçlarını karşılamak ve gelişmelerini sağlamayı amaçlar. Dernek çocuk ve gençlerin Go oyunu ile tanışmasını ve gelişimini sağlamak için gayret gösterir. Dernek Ankara ili içerisinde bir Go Eğitim merkezi açarak üyelerinin bu merkezden faydalanmalarını sağlamayı amaçlar.


İLKELERİMİZ

önce go anlayışı

Go Oyuncuları için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliğimiz; Ankara’da Go ile ilgili tüm etkinliklerin ortak noktası olmak amacımız; Etkinliklerimize sahip çıkmak ve her daim üyelerimizin ve oyuncularımızın yanında olmak görevimizdir.

SÜREKLİ GELİŞİM ANLAYIŞI

Ankara’da Go ile ilgili etkinliklerin sürekliliğini sağlamak üzere, gerekli yatırımları gerçekleştirebilmek; faaliyetlerden kaynak yaratmak ve tüm kaynakların akılcı kullanımını sağlayarak savurganlığa ödün vermemek ana ilkelerimizdendir.

YÖNETİMDE AÇIKLIK ANLAYIŞI

Her bir üyemizin dernek politikalarının tasarlanmasında, uygulanmasında ve değerlendirilmesinde süreçlere mümkün olduğunca katılabilmesinin, bilgiye doğrudan erişebilmesinin, aidatların nasıl harcandığını takip edebilmesinin doğal bir hak olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple Derneğin tüm işleyişinde daha şeffaf, hesap verebilir, etkili ve verimli bir yönetim sunmayı amaçlıyoruz.

FAALİYETLERİMİZ

Sürekli Turnuvalar

Aylık Turnuva -- Kategorili Turnuva - Çocuk Turnuvası ...

Yıllık Turnuvalar

Ankara Şampiyonası
Ankara Kadınlar Şampiyonası

Buluşmalar

Haftanın 2 günü buluşmaları organize etmek

Eğitimler

Yeni Başlayan, ileri düzey ve bir çok özel eğitim

Organizasyonlar

Ankara nezdindeki turnuvaların Organizasyonu konusunda destek olmak

Tanıtım

Ankara ve çevresinde GO'nun tanıtılmasını ve yayılmasını sağlamak.