Hacettepe Go

     Hacettepe Üniversitesi Go Topluluğu; Sarp Sönmez, Murat Şenyüz ve Çağatay Tavşanoğlu öncülüğünde 2000 yılında kurulmuştur. Geçen onbeş sene sonunda, Ankara’nın en etkin topluluklarından birisi haline gelmiştir. Topluluk olarak öncelikli hedefimiz Hacettepe Üniversitesi bünyesinde go oyununu tanıtmak, öğretmek ve sık sık oynayarak üyelerin gelişmesini sağlamaktır. Bunun yanısıra üyeler arasında düzenlenen küçük çaplı turnuvalar da üyelerimizin gelişimi açısından oldukça önemli bir rol üstlenmektedir.

     İlkini 2006 yılında, Beytepe Kampüsü’nde gerçekleştirdiğimiz Ulusal Hacettepe Go Turnuvası’nı, o seneden itibaren her yıl düzenleyerek kalıcı ve geleneksel hale getirdik. Bizim açımızdan oldukça keyifli geçmesinin yanısıra, bize fazlasıyla deneyim kazandıran Ulusal Hacettepe Go Turnuvaları, ülkemizdeki en önemli go turnuvalarından birisi olarak, sadece Hacettepe Üniversitesi için değil, Türkiye’de go oyununun gelişimi açısından da faydalı olmuştur.

     Toplantılarımızda, yeni başlayacak arkadaşlara kuralları öğretip, kuralları bilen arkadaşlarla bol bol oyun oynuyoruz. Sadece Hacettepe Üniversitesi öğrencilerini değil, go öğrenmek isteyen herkesi aramızda görmekten mutluluk duyarız.