Uğur Arıkan
Yönetim Kurulu Başkanı
Ruken Erpolat
Başkan Yardımcısı
Tara Ekin Ünver
Genel Sekreter
Ömer Saim Süzer
Sayman
Birand Adal
Kurul Üyesi

Önsöz

Merhaba Ankara,

2020 yılında Corona virüsü hastalığı “COVID-19” un ilerleyen yayılmasından dolayı tuhaf ve neredeyse karşılaştırılamaz bir zaman yaşıyoruz. Bu durum kişisel olarak hepimiz için olduğu gibi AGOD için büyük bir zorluk teşkil ediyor. Görünen o ki bu durum maalesef süreçte de devam edecek. Bu nedenle, sizlere istediğiniz zaman bilgi alabileceğinizi tekrar hatırlatmak ve geçirdiğimiz yıla dair AGOD olarak yapılanlara dair sizleri bilgilendirmek isteriz.

Bu yıla kadar GO da dahil olmak üzere neredeyse tüm etkinlikler, turnuvalar, eğitimler ve buluşmalar fiziksel olarak aynı ortamda bulunmayı gerektiriyordu. Sanal ortam üzerinden yapılan etkinliklere rağbet olmuyor, insanlar sosyalleşmek adına buluşmayı tercih ediyordu, bu sebeple Türkiye’de online olarak yapılan turnuva sayısı yok denecek kadar azdı. Corona salgını sonrasında ise sokağa çıkma yasakları, buluşma yasakları sosyal mesafe gibi fiziksel buluşmaları kısıtlayan önlemler sebebiyle hayatımızda daha önce görülmemiş bir izolasyon süreci yaşadık.  Fiziksel buluşma odaklı olan GO da bu etkilerden nasibini aldı ve Mart ayından sonraki tüm turnuvalar iptal edildi ve maalesef ki bu güzel oyundan bir süre mahrum kaldık.

Bizim için mevcut zorlukları sakince, uygun özenle ve her şeyden önce telaşsız bir şekilde karşılamamız önemlidir. Neredeyse tüm yıl boyunca olduğu gibi, önümüzdeki süreçte de fiziksel buluşmaların olamayacağı aşikardır, tüm dünyanın salgın öncesi normale dönülmesi noktasında cevapsız kaldığı noktada bizler de turnuvaların tekrar ne zaman başlayabileceğini bilemiyoruz.

Lakin tamamen ümitsizliğe kapılmamakta fayda vardır, her krizde gelecek için bir fırsat saklıdır. Bu fırsat, online turnuvaların yaygınlaştırılması ve gelişmesi olarak karşımıza çıktı. Bu fırsatı Antiviral Online Turnuva ile başlatıp diğer tüm turnuvalarımıza entegre etmek için AGOD olarak tüm yıl boyunca gayret ettik. Turnuvaların sıkıntısız geçmesi için çeşitli yöntemlere başvurarak “Kategorili Turnuva” gibi planlı turnuvalarımızı gerçekleştirmeye çalıştık ve yıl sonunda “N8 Dernekler Şampiyonası” gibi ödüllü turnuvaların bile Online olarak gerçekleştirilmesi noktasına ulaştık. Tüm dünya gibi gerekli görüşmelere ve tartışmaları online olarak gerçekleştirerek dernek işleyişinin etkilenmemesini sağladık.

Bu durumlar dernek olarak birlikte bu istisnai durumla başa çıkabileceğimiz ve Go’nun yaygınlaşması ve gelişmesi için çalışmalarımız konusunda motivasyonu ve umut kaynağıdır. Önümüzdeki süreçte de mevcut belirsizliklere rağmen bunu başaracağımıza ve daha iyisini yapacağımıza inanıyoruz.

Bu noktada size ve sevdiklerinize en iyi dileklerimizi sunar ve dernek olarak gelişen ve değişen her türlü duruma ayak uydurarak çalışacağımızı temin ederiz.

Çevrenizdeki biri zaten etkilendiyse, size bolca cesaret, güç ve her şeyden önce hızlı bir iyileşme diliyoruz!

Sağlıklı ve GO ile kalmanız dileğiyle,

AGOD YK

Faaliyetler

Günlük hayatımızı olumsuz etkileyen COVİD Turnuvaları da değiştirdi. Yüzyüze turnuvların yerini online turnuvlar aldı.

İşte 2020’nin özeti

0

Katılımcı

0

Online Turnuva

0

Katılımcı

Ankara Şampiyonası

Ankara’nın en iyileri yarışıyor.

Ankara Kadınlar Şampiyonası

Ankara’nın en iyileri yarışıyor

Gençler Canlı Turnuva

Yılın son yüzyüze turnuvalarından

Antiviral Turnuva

Sokağa çıkma yasaklarıyla eve kapananlar kendini Antiviral’de buldu!

N8 Şampiyonası

Dernekler Yarıştı
Online turnuva kalitesi arttı

Finansal Rapor

AGOD olarak ilke edindiğimiz değerlerden biri de “Açıklık”. Bu ilke doğrultusunda, tüm üyelerimize neyi niye ve nasıl yaptığımız konusunda açık ve net olmaya çalışıyoruz. İstenilen tüm bilgilere internet üzerinden her an ulaşılabilmesini sağlayarak bu konuda önemli bir adım attık. Diğer bir çok konudan daha önemli addedilen finansal durum konseptini de diğer tüm işleyişinde olduğu Açıklık ilkesi nezdinde sizlerle internet üzerinden sürekli paylaşıyoruz.

AGOD 2021 Faaliyet Planı

0 +

Planlı Turnuva

Aylık Turnuva

Her Ayın son Pazar günü

Kategorili Turnuva

3 Ayda bir

Yakın seviyelerle

Gençler Turnuvası

Geleceğin Dan’ları bu turnuvada

Antiviral Turnuva

Online Turnuvalardan en uzun soluklusu

Şampiyonalar

Ankara Şampiyonası

Ankara Kadınlar Şampiyonası

Eşli Şampiyona

Diğerleri

Tüm Turnuvalar için Takvim’i takip edin.

Sağlık Mutluluk Go dolu bir 2021 dileğiyle!

Faaliyet raporumuz şu an için Mobil cihazlara uyumlu değildir. Bilgisayardan girmenizi öneririz.